Ημέρα ενημέρωσης (open day)

ΘΕΜΑ: «Πέμπτη 10/9/2015 – Ημέρα ανοικτής ενημέρωσης (open day) στις σχολικές μονάδες Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (Ε.Ε.) περιοχής ευθύνης του ΚΕ.ΣΥ.Π. Λευκού Πύργου».

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ & ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΕΝΤΡΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΛΕΥΚΟΥ ΠΥΡΓΟΥ

Θεσσαλονίκη, 49-2015

_____________________________________________________________

Το ΚΕ.ΣΥ.Π. Λευκού Πύργου συνδιοργανώνει με τις σχολικές μονάδες Επαγγελματικής Εκπαίδευσης ( ΕΠΑ.Λ., Ε.Κ. & Ε.Ε.Ε.Ε.Κ.) της περιοχής ευθύνης του, ημέρα ανοικτής ενημέρωσης (open day) την Πέμπτη 109-2015 για γονείς, μαθητές/τριες που ολοκλήρωσαν το Γυμνάσιο ή/και την Α` Λυκείου καθώς και απόφοιτους Λυκείων, ώστε να γνωρίσουν τους τομείς και τις ειδικότητες που συνολικά θα λειτουργήσουν στα Επαγγελματικά Λύκεια τη νέα σχολική χρονιά ενόψει της λειτουργίας νέων ειδικοτήτων αλλά και ειδικοτήτων που επανήλθαν καθώς και της περιόδου εγγραφών νέων μαθητών (Σεπτεμβρίου-2015),  σύμφωνα με το πρόγραμμα που ακολουθεί:

Ώρες:

11.00 ? 13.00μ.μ. στα Ημερήσια Επαγγελματικά Λύκεια Θεσσαλονίκης (1ο, 7ο, 8ο, 12ο & 15ο), στα Εργαστηριακά Κέντρα (2ο , 3ο & 4ο) καθώς & στο 1Ο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Θεσσαλονίκης

19.00 ? 20.00μ.μ. στα Εσπερινά Επαγγελματικά Λύκεια Θεσσαλονίκης (5ο , 6ο, 13ο & 14ο)  καθώς & στα Εργαστηριακά Κέντρα (1ο & 3ο)

Εναλλακτικά:

14.00 ? 16.00μ.μ. στο ΚΕ.ΣΥ.Π. Λευκού Πύργου, γενική ενημέρωση για τις ειδικότητες των  ΕΠΑ.Λ. ευθύνης του

Πληροφορίες για τα στοιχεία επικοινωνίας των ΕΠΑ.Λ. που μετέχουν στην Ημέρα ανοικτής ενημέρωσης υπάρχουν την ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης (http://dide-a.thess.sch.gr/portal/) &  στο ΚΕ.ΣΥ.Π. Λευκού Πύργου (υπόψη Υπ.ΣΕΠ κ.Τσαπουρνά, τηλ.2310230613, e-mail: mail@1kesyp-a.thess.sch.gr ).